Ostrów: Spurek z Wiosny w Ostrowie

  • 27.03.2019, 17:23
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Spurek z Wiosny w Ostrowie
W ostrowskim nKlubie odbyła się konferencja prasowa z udziałem jedynki na liście Wiosny Roberta Biedronia – Sylwii Spurek, dr nauk prawa, do niedawna zastępczyni rzecznika praw obywatelskich.

Była to pierwsza wizyta kandydatki w Ostrowie Wielkopolskim ale jak sama dodała, nie ostatnia.W trakcie konferencji Sylwia Spurek mówiła o tym, że w samej Wielkopolsce ciągle brakuje poradni ginekologicznych. Aż w 40 gminach nie ma ich w ogóle. Poruszyła temat zbyt małego dostępu do znieczulenia przy porodzie, braku lekarzy geriatrów. Mówiła o prawie do godnej emerytury oraz problemie ze smogiem, który dotyka nas wszystkich. Zachęcała do wsparcia progresywnych postulatów Wiosny.

- Jestem zaszczycona, że mogę kandydować z Wielkopolski – mówiła Sylwia Spurek. - Wielkopolska potrafi walczyć i zwyciężać, potrafi zmieniać rzeczywistość. Dlatego czuję się tutaj jak u siebie. Klika miesięcy temu zrezygnowała z funkcji zastępcy rzecznika praw obywatelskich. Wszyscy pytają mnie dlaczego zrezygnowałam z tej funkcji i wchodzę do polityki? Odpowiedź jest bardzo prosta. To jest ten czas kiedy wszystkie ręce na pokład. To jest ten czas – rok wyborczy – kiedy możemy odsunąć PiS od władzy i zacząć zmieniać rzeczywistość. Chcę walczyć o prawa osób z niepełnosprawnościami, prawa kobiet czy osób starszych.

 

Sylwia Spurek przedstawiła także kandydatkę na liście Wiosny do Parlamentu Europejskiego z Ostrowa Wielkopolskiego – Magdalenę Decker, która jest koordynatorką tej partii w powiecie ostrowskim.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe