Powiat Kaliski: I Bieg Chrystowskich

  • 28.03.2019, 05:45
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: I Bieg Chrystowskich
Gmina Opatówek przygotowała wyjątkową propozycję dla pasjonatów biegania oraz dla wszystkich osób, które chciałyby aktywnie spędzić czerwcowy weekend. Po raz pierwszy w historii, przeprowadzony zostanie Bieg Chrystowskich, którego start i meta zlokalizowane będą na terenie Pałacu Tłokinia.

Bieg odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca 2019 roku i zainaugurowane zostanie przez najmłodszych uczestników imprezy, którzy już wystartują w biegach na dystansie od 100 do 1 000 metrów. Bieg główny, którego trasa liczy 10,5 km rozpocznie się o godz. 12:00. W ramach biegu prowadzona zostanie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz klasyfikacja w ramach Grand Prix Ziemi Kaliskiej.

- To bieg uliczny, którego trasa wiedzie terenami gminy Opatówek, w najbliższym sąsiedztwie Pałacu Tłokinia, który to nierozerwalnie związany jest z Zofią i Ignacym Chrystowskimi, stąd też pomysł na jego nazwę. Warto dodać również, że w tym roku Pałac Tłokinia obchodzi 100. jubileusz swojego funkcjonowania. Bieg ten, z całą pewnością, będzie połączeniem ducha sportowej rywalizacji z niezwykłością tej właśnie okolicy. Liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona dlatego też już dziś zachęcam do zapisów - mówi burmistrz gminy Opatówek Sebastian Wardęcki.

 

Zapisy potrwają do 5 czerwca 2019 roku za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej https://foxter-sport.pl/i-bieg-chrystowskich-2019. Po upływie tego terminu (w przypadku wolnych miejsc) istnieje możliwość zgłoszenia w biurze zawodów w dniu biegu. Koszt uczestnictwa w biegu wynosi: 40 zł - przez cały okres trwania zapisów internetowych, 80 zł - w biurze zawodów. W ramach pakietu startowego każdy z zawodników otrzyma koszulkę oraz okolicznościowy medal. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród odbędzie się losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów.

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Opatówek, Pałac Tłokinia, Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Kaliskie Towarzystwo Sportowe ''Supermaraton Kalisz''.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe