Powiat Kaliski: Rewitalizacja domku gotyckiego w Opatówku

  • 28.03.2019, 05:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Rewitalizacja domku gotyckiego w Opatówku
Do końca września potrwają prace przy rewitalizacji zabytkowego domku gotyckiego, tzw. ''Cukierni'' w Opatówku. Budynek mieszczący się przy ul. Kościelnej zyska nowe oblicze i pełną sprawność techniczną.

Zadanie realizowane jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 1 745 000 zł. Gmina Opatówek na realizację zadania pozyskała kwotę 518 248 zł. W budynku, w którym obecnie występują różnorodne zniszczenia spowodowane nie zawsze właściwym sposobem remontowania, konserwacji i zabezpieczenia przeprowadzony zostanie kapitalny remont. Wykonany zostanie także ażurowy mur. Budynek znajduje się pod nadzorem konserwatora zabytków. Rewitalizacja domku gotyckiego, w którym powstanie biblioteka publiczna oraz miejsce różnorodnych wystaw będzie miała charakter regionalny, odbiorcami projektu będą mieszkańcy gminy Opatówek jak również mieszkańcy Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i gmin sąsiadujących.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe