Ostrów: Sprzęt dla ratowników

  • 23.03.2019, 15:45 (aktualizacja 23.03.2019, 15:48)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Sprzęt dla ratowników
Prezydent Ostrowa Beata Klimek przekazała specjalistyczny sprzęt Stowarzyszeniu ,,Szukamy i ratujemy". To niezwykłe stowarzyszenie, które przez zaledwie rok istnienia pomogło uratować kilka istnień ludzkich.

Grupa 28 osób ściśle współpracuje z policją i strażą pożarną przy poszukiwaniu osób zaginionych. Pracują na terenie południowej Wielkopolski, ale też zdarza się, że proszeni są o pomoc poza naszym regionem. Założyciel grupy Błażej Busza stworzył także specjalna aplikację na telefon komórkowy, która ułatwia poszukiwanie osób zaginionych. Aplikacja świetnie się sprawdza, nic więc dziwnego, że są nią zainteresowane także profesjonalne służby mundurowe w naszym kraju.

- To kolejny dowód na to, że Ostrów Wielkopolski jest niezwykłym miastem, bo mamy niezwykłych mieszkańców – mówi prezydent Beata Klimek.

Miasto przekazało grupie kamery termowizyjne, nosze, kaski, latarki czołowe, apteczki, rękawice oraz kombinezony. Łączny kosz zakupionego wyposażenie to blisko 13 tysięcy złotych.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe