Ostrów: Rusza budowa ulicy Gajowej

  • 22.03.2019, 05:50
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Rusza budowa ulicy Gajowej
Miejski Zarząd Dróg, przekazał plac budowy wykonawcy przebudowy ulicy Gajowej.

W ubiegłym roku wykonana została w tym miejscu kanalizacja deszczowa, teraz wykonana zostanie nowa nawierzchnia. Zadanie dotyczy odcinka od rowu do ulicy Cichej i kosztować będzie budżet miasta ponad 460 tysięcy zł.
- To kompleksowa inwestycja – poza nawierzchnią z betonu asfaltowego wykonane zostaną również zjazdy do posesji i chodnik z kostki betonowej. To ponad 300-metrowy odcinek jezdni - mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.
Jezdnia ograniczona zostanie nowymi krawężnikami, wykonane zostaną również wpusty deszczowe, studzienki ściekowe oraz 3-rzędowy ściek jezdni z kostki betonowej.
- Bardzo ciężko było mieszkańcom poruszać się tą drogą. Często na ten problem zwracała uwagę Rada Osiedla Kamienice Stare. W ubiegłym roku udało się zrobić jedynie kanalizację, zatem w tym roku zrealizujemy kolejny etap – dodaje dyrektor MZD.

Na ogłoszony w lutym przetarg wpłynęło 5 ofert. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Drogowe DROGBUD - Szablewski Sp. j. Wykonawca zaproponował kwotę 463 538 zł i 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace. Prace zakończą się do końca lipca br.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe