Ostrów: STOP cyberprzemocy

  • 31.03.2017, 09:10
  • Ryszard Binczak
Ostrów: STOP cyberprzemocy
Aby zapobiec niepożądanym sytuacjom, dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu.
Jednym z głównych tematów podczas spotkań ostrowskich dzielnicowych z młodzieżą i dziećmi są zagrożenia w Internecie, w tym w szczególności cyberprzemoc. Wczoraj, 29 marca sierż. sztab. Wojciech Wojtysiak spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Policjant wytłumaczył uczniom, czym jest zjawisko cyberprzemocy, jednocześnie poinformował ich o skutkach umieszczania w sieci obraźliwych wpisów, komentarzy, które pomimo usunięcia, pozostają tam na zawsze. Zainteresowani dowiedzieli się, że cyberprzemoc może przejawiać się dręczeniem poprzez komunikatory internetowe, fora dyskusyjne, SMS-y, e-maile, udostępnianie zdjęć i filmów w Internecie bez zgody osób na nich występujących. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na fakt, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna. Pamiętajmy! Kompromitujące i poniżające treści umieszczone w sieci są dostępne dla wielu osób w bardzo krótkim czasie, a wpisy pomimo, że zostaną usunięte, to ich kopie i tak pozostają do odtworzenia. . Policjanci apelują również do wszystkich rodziców o to, aby interesowali się tym, co robią ich pociechy przed komputerem. Monitorujmy czy dzieci nie mają dostępu do nieodpowiednich dla nich treści. Spotkania w szkołach odbywają się w ramach programu profilaktycznego "Dwie Strony Sieci". KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe