Ostrów: Działania ,,Pierwszy dzień wiosny''

  • 21.03.2019, 05:50
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Działania ,,Pierwszy dzień wiosny''
Mając na uwadze zbliżający się Pierwszy Dzień Wiosny, który dzieci i młodzież obchodzić będą jako nieformalne święto „Dnia Wagarowicza” ostrowscy policjanci podejmą działania prewencyjne, służące zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Policjanci baczniejszym okiem przyglądać się będą zachowaniom młodzieży na terenie miasta i powiatu, mundurowi spotkają się też z najmłodszymi, aby porozmawiać o problemach i kwestiach związanych z bezpieczeństwem.
Policjanci dzisiaj, 21 marca, przeprowadzą działania pod nazwą „Pierwszy Dzień Wiosny 2019”. Mundurowi będą patrolować rejony szkół i boisk, miejsca grupowania się małoletnich takie jak centra handlowe, parki, dworce oraz miejsca, w których będą odbywa się imprezy o charakterze rekreacyjnym lub rozrywkowym z udziałem dzieci i młodzieży.
Pod szczególnym nadzorem znajdą się punkty sprzedaży alkoholu pod kątem ujawniania sprzedaży alkoholu małoletnim. Mundurowi także zapewnią bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w okolicach szkół i innych placówek oświatowych. Policjanci będą również sprawdzać  czy małoletni  nie posiadają przy sobie, bądź też nie znajdują się pod wpływem działania środków odurzających. O każdym przypadku ujawnienia małoletniego znajdującego się pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich oraz opiekunowie prawni. Natomiast w stosunku do osób dorosłych, które będą podawały lub sprzedawały nieletnim alkohol zostanie wszczęte postępowania karne. Jednocześnie przypominamy, że właściciele placówek gastronomicznych i handlowych za sprzedaż alkoholu osobom nieletnim mogą stracić koncesje.
Mundurowi zaplanowali również działania profilaktyczne o charakterze edukacyjnym. Policyjni profilaktycy pojawią się w szkołach i przede wszystkim z najmłodszymi będą rozmawiali o bezpieczeństwie i pracy Policji.
Policjanci ruchu drogowego będą prowadzić kontrole stanu trzeźwości, stanu psychofizycznego oraz uprawnień młodych kierowców, a także zapewnią bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w okolicach szkół i innych placówek oświatowych
Pomimo zwiększonej liczby policjantów, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem, apelujemy o rozwagę zarówno do dzieci jak i do rodziców. Aby ten dzień minął w przyjaznej atmosferze przede wszystkim należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa!
KPP Ostrów

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe