Kalisz: Nowe dyspensery

  • 21.03.2019, 09:00
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Nowe dyspensery
30 nowych dyspenserów z torebkami na psie odchody zakupiło miasto. Znaczna część z nich już została zainstalowana na kilku osiedlach.

Mają one ułatwić utrzymanie czystości w Kaliszu. Torebki w nich uzupełniane są obecnie dwa razy w tygodniu. Po wyłonieniu firmy, która przejmie to zadanie, torebki dokładane będą zależnie od potrzeb, nawet codziennie. 
 Obecnie dyspensery przymocowano już do latarni na terenie osiedli Dobrzec, Czaszki, Rajsków, a także w ścisłym centrum miasta. Kolejne cztery pojawią się jeszcze na plantach, kiedy tylko wymienione zostaną tamtejsze latarnie. Koszt realizacji tego zadania to 2 423 zł. 
Ponadto w kwietniu w Parku Miejskim ma zostać zainstalowanych dwadzieścia, połączonych z dyspenserami, koszy na psie odchody. Koszt realizacji tego zadania to 6 027 zł. 
Dyspensery z torebkami na psie odchody mogą także we własnym zakresie umieszczać na swoim terenie spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe czy inni zarządcy nieruchomości. Wówczas muszą jednak sami uzupełniać torebki.
JK
Fot. Iwona Cieślak 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe