Ostrów: ,,Świetlica szkolna miejscem dla klasyki literatury dziecięcej"

  • 21.03.2019, 06:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: ,,Świetlica szkolna miejscem dla klasyki literatury dziecięcej"
W Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie odbył się międzyszkolny konkurs skierowany do uczniów młodszych klas uczęszczających do świetlic szkolnych.

Koordynatorem konkursu była Karina Brzykcy, a współodpowiedzialne za przedsięwzięcie były: Magdalena Kusińska i Grażyna Szulc. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej, zgłosiły się drużyny z dwunastu szkół podstawowych. Pierwsza edycja konkursu ”Świetlica szkolna miejscem dla klasyki literatury dziecięcej” odbyła się w 2007 roku w Szkole Podstawowej nr 4, której pomysłodawcą była Karina Brzykcy nauczyciel szkoły SP5.

Dzieci chętnie rywalizowały w następujących konkurencjach: recytowanie fragmentu wiersza, losowanie rekwizytu i przyporządkowanie go do danego utworu oraz rozwiązywały test znajomości przeczytanych wierszy i opowiadania. W tym roku były to teksty napisane przez Jana Brzechwę, Aleksandra Fredro, Juliana Tuwima i Hannę Januszewską.Najwięcej emocji wzbudziła recytacja wylosowanego fragmentu wiersza ponieważ dzieci wcześniej nie wiedziały jaki wiersz zaprezentuje ich drużyna. Zachętą do tej części konkursu był występ uczennicy z klasy 2a Aleksandry Kubackiej, która zaprezentowała utwór Danuty Wawilow „Daktyle”, nagrodzony wysoko w szkolnym konkursie Mam Talent.

Pierwszą nagrodę w kategorii klas pierwszych zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 14. Natomiast w kategorii klas drugich drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7. Zwycięstwo w kategorii klas trzecich przypadło drużynie reprezentującej Publiczną Szkołę Sióstr Salezjanek. Zwycięskim drużynom zostały wręczone nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły.

Konkurs promujący czytelnictwo mające ogromny wpływ na rozwój dziecka mógł się odbyć dzięki życzliwości i pomocy dyrektora szkoły pani Doroty Cieśli.Honorowym patronatem międzyszkolne zmagania objęła pani prezydent Ostrowa Beata Klimek.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe