Ostrów: Zostaw 1% w Ostrowie

  • 20.03.2019, 06:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zostaw 1% w Ostrowie
Coraz więcej ostrowian decyduje się na przekazanie 1% swego podatku dochodowego na organizacje, które są do tego uprawnione. To dobra informacja. Tendencja ta to efekt akcji reklamowych i promocyjnych organizowanych w ogólnopolskich mediach przez organizacje działające na terenie całego kraju.

Akcja bilbordowa organizowana każdego roku przez ostrowski Urząd Miejski ma na celu wsparcie lokalnych organizacji działających w Ostrowie. Podczas miejskich imprez i spotkań rozdawane będą również ulotki zachęcające do pozostawienia 1 procenta swojego podatku dochodowego w naszym mieście.

- Tak, jak każdego roku będziemy namawiać ostrowian do wspierania lokalnych organizacji. Wpisując w deklarację numer KRS ostrowskiego stowarzyszenia lub fundacji, środki te wracają do miasta w postaci działań prowadzonych właśnie przez te organizacje – zachęca Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Na terenie miasta pojawiły się już bilbordy zachęcające mieszkańców Ostrowa do przekazania 1 procenta swojego podatku dochodowego ostrowskim organizacjom społecznym. Bilbordy zawierają adres strony internetowej, na której znaleźć będzie można Wykaz Organizacji Pożytku Publicznego.

Aktualny wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2018 rok znajduje się na stronie www.umostrow.pl/1-procent. Zachęcamy organizacje z terenu Ostrowa Wielkopolskiego, których dane nie znajdują się w tym wykazie, a które uprawnione są do otrzymania 1 procenta podatku dochodowego, o przesyłanie swoich numerów KRS na adres e-mail: [email protected]

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe