Powiat Ostrowski: Leśna gotowa

  • 19.03.2019, 07:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Leśna gotowa
Gotowa jest ulica Leśna wraz z ul. Wiosenną w Zacharzewie. Drogi zostały wyłożone kostką brukową.

Do tej pory była to droga gruntowa. Teraz poprawi się nie tylko komfort jazdy ale i bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców. Prace nad jej budową ruszyły późną jesienią ubiegłego roku i rozpoczęły się od strony ulicy Lamkowej. Zanim rozpoczęły się prace wykonano odwodnienie, drogę dodatkowo wzmocniono warstwą z kruszywa.

Inwestycję wykonała firma z Koźmina Wielkopolskiego. Odbiór techniczny z udziałem władz Gminy Ostrów Wielkopolski i wykonawcy odbył się w ubiegłym tygodniu. Inwestycję zrealizowano bez zastrzeżeń.

Inwestycja kosztowała 400 tysięcy złotych i w całości finansowana była z budżetu gminy. Nową nawierzchnię zyskała także ulica Wiosenna, która sąsiaduje z ulicą Leśną. Był to II etap budowy ulicy Leśnej. W 2016 roku zmodernizowano I odcinek drogi od ulicy Cegłowej.

- W gminie Ostrów Wielkopolski już wkrótce ruszy budowa kolejnych odcinków dróg, m.in.: w Kołątajewie i Franklinowie. Tylko w tym roku gminny samorząd na drogi gminne, ich budowę i modernizację wyda ponad 4 miliony złotych – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Już niebawem rozpoczną się kolejne modernizacje. Rozstrzygnięty został już przetarg na przebudowę drogi we Franklinowie i Kołątajewie. Gmina Ostrów Wielkopolski wspiera finansowo także powiatowe inwestycje. Radni na ostatniej sesji przekazali na remonty dróg powiatowych znajdujących się na terenie gminy, 350 tysięcy złotych.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe