Lekkoatletyka: Walczak najlepszym trenerem

  • 17.03.2019, 09:30
  • Ryszard Binczak
Lekkoatletyka: Walczak najlepszym trenerem
Michał Walczak z KS Stal LA w Ostrowie został najlepszym trenerem lekkiej atletyki w Wielkopolsce. Natomiast dziesięciu zawodników klubu znalazło się na listach laureatów XLIX Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna.

Michał Walczak z KS Stal LA w Ostrowie został sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród wszystkich (dokładnie 102) trenerów lekkiej atletyki w Wielkopolsce za 2018 rok. Zwycięstwo trenera z Ostrowa Wielkopolskiego było przytłaczające, gdyż uzyskał 9 punktów. Sklasyfikowani na 2-4 miejscu trenerzy: Jan Grenda z AZS Oś Poznań, Ignacy Krzewiński z GWDA Piła i Krzysztof Pluciński z UKS Olimp Duszniki otrzymali po 4 punkty Poza trenerem Michałem Walczakiem na listach rankingowych „dziesięciu” najlepszych zawodniczek i zawodników w kategoriach młodzieżowych – znalazło się aż dziesięcioro reprezentantów Stali LA w Ostrowie Wielkopolskim.

W kategorii juniorów najwyżej, bo na 3 miejscu sklasyfikowany został Patryk Wykrota – 56 p. W tej samej kategorii wiekowej 9 miejsce zajął Michał Tuczyński – 44 p., a na 10 pozycji ex-aequo zostali sklasyfikowani Tomasz Jankowski i Bartosz Losy po 36 p. Wymienieni zawodnicy najwięcej punktów otrzymali za udział w medalowych sztafetach 4×100 i 4×400 m. Wśród juniorek 7 miejsce zajęła Natalia Benedykcińska – 47 p. W kategorii młodzików 7 miejsce zajął Kacper Adamczak – 51 p. W grupie najmłodszej dzieci U14 na 3 miejscu została sklasyfikowana Dominika Rataj – 369 p., tuż za nią na 4 miejscu uplasowała się Inga Kanicka – 363 p., a na 6 miejscu znalazła się Lena Dąbrówka – 342 p. W tej samej grupie wiekowej, ale wśród chłopców 5 miejsce zajął Piotr Rak – 172 p.

Konkurs Nadziei Olimpijskich Karola Hoffmanna ma już niemal półwieczną tradycje (dokładnie była to 49 edycja). Karol Hoffman był wybitnym lekkoatletą, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Berlinie (1936 r.), doskonałym trenerem i wychowawcą młodzieży. Po jego śmierci w 1971 r. zainicjowano konkurs, mający na celu promowanie najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia – nadziei olimpijskich. I rzeczywiście wielu laureatów tego konkursu w dalszej swojej karierze stawało się nie tylko uczestnikami, ale i medalistami Igrzysk Olimpijskich.

Zaletą tego konkursu jest jego transparentność oparta na precyzyjnym, aczkolwiek nieco skomplikowanym regulaminie. Dotyczy to szczególnie młodzików, juniorów i juniorów młodszych gdzie punkty są przydzielane według pięciu elementów: zajętych miejsc podczas mistrzostw, Wielkopolski, zajętych miejsc podczas mistrzostw Polski, udziału i miejsc w mistrzostwach Europy i świata, rankingu WZLA oraz wartości wyniku wg tabel wielobojowych. W przypadku grupy dzieci najmłodszych – U14 premiowana jest wszechstronność, czyli udział dzieci i zajęte miejsca w jak największej ilości konkurencji. Natomiast trenerzy oceniani są za ilość wprowadzonych zawodników na listy laureatów tego konkursu. W przypadku trenera Michała Walczaka jest to aż 9-ciu wychowanków.

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe