Uczniowie z ,,Dziewiątki’’ odwiedzili Grecję

  • 17.03.2019, 08:00
  • Ryszard Binczak
Uczniowie z ,,Dziewiątki’’ odwiedzili Grecję
Uczniowie ze Szkoły Podstawowa nr 9 wzięli udział w drugim wyjeździe w ramach realizowanego projektu Erasmus + , tym razem do Grecji. Uczniowie - Maria Michałowska – Rzeźnik – 5c, Julia Maleszka – 7b, Jakub Świtalski – 5i, Krzysztof Kulak – 7c) - wraz z opiekunami Justyną Uciechowską oraz Ewą Sobczak wybrali się w daleką podróż do Aten. Tu spotkali się z innymi uczestnikami projektu - szkołami z Włoch, Bułgarii, Litwy oraz Turcji.

Pierwszego dnia, wraz z greckim koordynatorem projektu, ostrowianie zwiedzali w Atenach Akropol oraz muzeum poświęcone Stavros Niarchos (znanemu greckiemu rzeźbiarzowi), a w godzinach wieczornych dotarlido miasteczka Karpenissi. Kolejnego dnia, 5 marca, miało miejsce oficjalne przyjęcie delegacji, odbyło się ono w Centrum Konferencyjnym Karpenissi. Gospodarze-nauczyciele i uczniowie - zorganizowali bardzo oryginalną i imponującą prezentację na temat sportu i zdrowia, cała ceremonia dotyczyła tematu starożytnej Grecji oraz kultury minojskiej. Nie zabrakło hymnów wszystkich krajów biorących udział w projekcie, zagranych przez filharmonię Karpenissi. W ceremonii uczestniczył biskup George, burmistrz Karpenisi oraz delegacje uczniów i nauczycieli z innych szkół w mieście. Po ceremonii uczniowie z wszystkich krajów zaprezentowali w języku angielskim swoje prace na temat zdrowia jako dobra kulturowego i społecznego. Tego samego dnia, w południe delegacje odwiedziły zastępcę wojewody, pana Tassiosa oraz burmistrza Karpenissi, pana Souliotisa. Po południu nauczyciele uczestniczyli w międzynarodowym seminarium na temat wykorzystania technik teatralnych w codziennym nauczaniu.

W środę 6 marca, zarówno uczniowie jak i nauczyciele wzięli udział w licznych warsztatach, a były to: podróż żywności, funkcjonowanie serca, tradycyjne metody medyczne, w ulu.

Ostatniego dnia pobytu w Karpenissi, goście kontynuowali trening na warsztatach, tym razem poświęconych ziołom z każdego kraju. Każdy zagraniczny zespół przywiózł charakterystyczne zioła ze swojej ojczyzny. Zaparzone zioła przerodziły się w napój, testowany przez wszystkich, uczestnicy mieli możliwość omawiać korzystne właściwości naparów.

Tego samego dnia uczniowie z SP 9 wybrali się do klasztoru Proussos, aby oddać cześć Świętemu Obrazowi Matki Boskiej. Wieczorem odbyła się oficjalna kolacja pożegnalna, na którą zaproszono również rodziców, którzy gościli dzieci z zagranicy. Podczas imprezy wymieniono nagrody i wręczono certyfikaty uczestnictwa. Następnego dnia delegacje wyruszyły do Aten, zatrzymując się po drodze w Termopilach oraz Delfach i wszyscy wyruszyli do swoich ojczyzn

 

Opracowała: Ewa Sobczak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe