Pływanie: Julia Maik znów zwycięża!

  • 13.03.2019, 13:53
  • Ryszard Binczak
Pływanie: Julia Maik znów zwycięża!
Świetną formę zaprezentowali podczas Zimowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego zawodnicy sekcji pływackiej KKS-u Kalisz. Aż pięciokrotnie stawała na podium Julia Maik, ale medalowe lokaty zajmowali też Martyna Jakubczak i Eryk Adamczewski. Ponadto, kolejny bardzo dobry występ w barwach KKS-u odnotował Patryk Biskup.

Zawody odbyły się na doskonale znanym kaliskim pływakom 50-metrowym basenie w łódzkiej Zatoce Sportu. Choć to dopiero początek sezonu startowego, a mistrzostwa silnie   obsadzone, bo wystartowało w nich ponad 400 zawodników z 26 klubów, reprezentanci KKS-u zaprezentowali świetną formę, udowodniając, że okres przygotowawczy przepracowali sumiennie.Klasę pokazała Julia Maik, która w rywalizacji OPEN zwyciężyła na 50 i 100 metrów stylem dowolnym oraz 50 m delfinem. Zdobyła też srebro na 100 i brąz na 200 metrów stylem grzbietowym.

- Wynik 26.53 s na 50 m stylem dowolnym jest nie tylko nowym fantastycznym rekordem życiowym Julii, ale jest zaledwie o 0.32 s gorszy od minimum kwalifikacyjnego na Mistrzostwa Europy Juniorów w Kazaniu - podkreśla trener utalentowanej zawodniczki Dominik Grudziński.

Kolejny bardzo dobry występ w barwach KKS-u odnotował Patryk Biskup. Finalista Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro w swojej koronnej konkurencji 100 m stylem grzbietowym,  rywalizując z pełnosprawnymi pływakami, zajął w kategorii OPEN  11. miejsce z czasem 1:06.13 min. Na dystansie 50 m stylem grzbietowym był piętnasty (30.85 s).
 
-  Są to wyniki lepsze od uzyskanych na ubiegłorocznych mistrzostwach Polski. Wynik na 100 m stylem grzbietowym jest zaledwie o 0.08 s gorszy od uzyskanego podczas ubiegłorocznych mistrzostwach Europy. To naprawdę świetne rezultaty, zwłaszcza, że uzyskane  na początku sezonu, w okresie dużych obciążeń treningowych i bez zajęć na basenie 50-metrowym, jakiego w Kaliszu nie posiadamy, a na którym trenować będziemy dopiero w kwietniu i maju w Dębicy i Drzonkowie.  Wyniki te świadczą o prawidłowo dobranej drodze przygotowań do imprezy głównej jaką dla Patryka będą mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych – dodaje szkoleniowiec pływaków KKS-u.

Podczas łódzkich zawodów, oprócz Julii Maik, na podium stanęli również Martyna Jakubczak i Eryk Adamczewski. Martyna zdobyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym i zajęła też 5. miejsca na 100 m stylem grzbietowym i  50 m delfinem. Z kolei Eryk wywalczył brąz na 100 m stylem dowolnym. Niezłe lokaty zajmował też w wyścigach na 50 m stylem dowolnym (7. miejsce) i 50 m stylem dowolnym (8.miejsce). Miejsca w pierwszej „10” zajęły ponadto Zuzanna Domżol - ósma w wyścigu na „morderczym” dystansie 1500 m oraz Julia Kantecka  - dziesiąta na 200 m stylem grzbietowym oraz 200 m stylem zmiennym.

Pozostali pływacy kaliskiego klubu: Wiktoria Szymańska, Natalia Grzelczyk, Julia Łakomiak, Gabriela Kubczyk, Sandra Matecka, Zofia Domżol, Alicja Nogaj, Cezary Wytwer, Patryk Krawczyk, Mikołaj Biedka, Łukasz Kardoliński, Daniel Wytwer, Stanisław Wiśniewski  i Łukasz Szymański, którzy z racji wieku nie mogli w kategorii OPEN nawiązać walki o czołowe lokaty z najlepszymi uczestnikami zawodów, wielokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe.

Przygotowanie do zawodów i udział w nich reprezentantów KKS-u możliwe były dzięki  dotacji z Urzędu Miasta Kalisza na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w pływaniu.
KZ
 

Fot. sekcja pływacka KKS Kalisz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe