×

Lekkoatletyka: Adamczak wicemistrzem Wielkopolski w Biegach Przełajowych

• 13.03.2019, 15:21
W Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Biegach Przełajowych U20, U18 i U14. W mistrzostwach bardzo dobrze spisał się Kacper Adamczak, który na dystansie 3 km. zajął drugie miejsce, tym samym zostając wicemistrzem województwa.

Reprezentant Stali przegrał jedynie z tegorocznym halowym wicemistrzem kraju na 2000 m. juniorów młodszych U18 – Maciejem Kowalskim z Ośrodka AZS Poznań. Kacper przegrał „złoto” zaledwie o niespełna 2 sekundy. Pokonał natomiast biegnącego, poza konkursem, Dominika Cyrankowskiego z Vectry Włoclawek – brązowego medalistę halowych mistrzostw kraju. Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych, które odbędą się w Olszynie niedaleko Jeleniej Góry.

Pozostali juniorzy młodsi ostrowskiej ekipy spisali się również dobrze zajmując: IX m. – Jakub Chmielarz, XII m. – Rafał Rettig, XIV m. – Damian Drozdowski, XXII m. – Marek Jankowski, XXV m. – Jacek Dutkowiak, XXVIII m. – Cyprian Adamcio. W biegu tym wzięło udział 31 zawodników. Wśród juniorek młodszych U18 – XXV miejsce zajęła Oliwia Kwiecińska. W zorganizowanym biegu dla dzieci na dystansie 1 km – Jan Bartkowiak uplasował się na X m. wstawce 26 uczestników.