Powiat Ostrowski: Pomoc dla młodych rodzin

  • 15.03.2019, 08:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Pomoc dla młodych rodzin
Kolejne mieszkanki z gminy Ostrów Wielkopolski odebrały pakiety w ramach programu "Dobry Początek". Kolorowe, pięknie zapakowane pudła odebrało w sumie 21 kobiet. Wartość każdego z nich to ponad 850 złotych.

Kobiety w ciąży oraz świeżo upieczone mamy odebrały pakiety z rąk wójta gminy Piotra Kuroszczyka oraz wiceprzewodniczącego rady Henryka Kwietnia. Każda z mieszkanek z wielką radością ale i ciekawością przyjmuje to wyjątkowe na skalę kraju świadczenie rzeczowe. Wypełnione po brzegi pudło, zawiera najbardziej potrzebne artykuły niezbędne w pierwszych tygodniach życia dziecka.

- Zależało nam, by program Dobry Początek, był dobrze przemyślany i zgodny z oczekiwaniami naszych mieszkanek. Przygotowania do jego wdrożenia trwały rok. Dzięki temu został on dopracowany w najmniejszych szczegółach. Dziś możemy wręczyć Paniom pakiety, które pomogą i ułatwią opiekę nad dzieckiem – mówił wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Wśród gości obecni byli m.in.: radne Gminy Ostrów Wielkopolski Agnieszka Głowacka i Edyta Kubiak oraz skarbnik gminy Barbara Jurek. Specjalnie dla gości, muzycznie wystąpiła Izabela Staroń.

Dobry początek to świadczenie rzeczowe, które przyznawane jest niezależnie od uzyskiwanych dochodów. Szczegółowe informacje na temat programu można uzyskać pod numerem tel. 62/734-62-32, bezpośrednio w siedzibie urzędu gminy bądź drogą mailową: [email protected] lub na stronie www.ostrowwielkopolski.pl

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe