Kalisz: O kulturze, rewitalizacji i zdrowiu w Hamm

  • 15.03.2019, 07:00
  • Ryszard Binczak
Kalisz: O kulturze, rewitalizacji i zdrowiu w Hamm
Przedstawiciele Kalisza przebywali w partnerskim Hamm. Wizyta była okazją do rozmów na tematy związane ze zdrowiem, kulturą, rewitalizacją.

Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek i Grażyna Dziedziak, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki rozmawiali na temat tegorocznych oraz przyszłorocznych przedsięwzięć kulturalnych: wystawy prac Anny Bakow i Osmana Bola w Galerii Tarasina i odsłonięcia muralu, który powstanie przy współpracy pochodzącego z Kalisza Wojciecha Brewki oraz Tanji Prill z Hamm w czerwcu, a także o koncercie Ensemble Frédéric Filharmonii Kaliskiej w Hamm jesienią tego roku oraz organizacji wystawy artystów z Kalisza w Hamm w 2020 roku.
Podczas roboczego spotkania w Miejskiej Szkole Muzycznej w Hamm Maria Pawelec, dyrektor PSM w Kaliszu i Philipp Marquardt, kierownik sekcji akordeonu przygotowali i podpisali wspólny wniosek o dofinansowanie projektu polsko-niemieckich warsztatów zwieńczonych koncertem, zarówno w Kaliszu jak i w Hamm, które odbędą się jeszcze w tym roku.
Izabela Grześkiewicz, kierownik Biura Rewitalizacji Urzędu Miasta Kalisza, miała okazję zapoznać się z najnowszymi działaniami Miasta Hamm, zmierzającymi do rozwoju miasta w nowych kierunkach. W planach jest powstanie nowej dzielnicy przy brzegu kanału i połączenie jej ze śródmieściem. Mieszkania modelowe oferują inteligentne rozwiązania dla osób starszych i mniej sprawnych. Kolejnym istotnym tematem, omawianym podczas wizyty, była rewitalizacja zachodniej części miasta.
Dr Arkadiusz Janiak, dziekan Wydziału Rehabilitacji i Sportu PWSZ spotkał się z przedstawicielem Wyższej Szkoły Hamm-Lippe, z którą kaliska uczelnia kilka lat temu podpisała umowę o współpracy. Zwiedził też nowoczesne dzienne centrum rehabilitacyjne Reha Bad Hamm, które prowadzi rehabilitację z zakresu ortopedii, kardiologii, neurologii i onkologii i obejmuje pacjentów opieką medyczną, socjalną, dietetyczną przez 3 tygodnie w godzinach od 8.00 do 16.00, zapewniając też transport pacjenta z domu do centrum oraz transport powrotny.
AT
Fot. Agnieszka Tomaszewska 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe