Biegi: Na przełaj po medal

  • 13.03.2019, 10:00
  • Ryszard Binczak
Biegi: Na przełaj po medal
Zawodnicy UKS 12 Kalisz doskonale spisali się podczas rozegranych w Poznaniu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz Mistrzostw Wielkopolski w Biegach Przełajowych. Dobre starty przełożyły się na punkty we współzawodnictwie sportowym i miejsca na podium.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to najważniejsza impreza dla tej kategorii wiekowej w sezonie wiosennym. Nic dziwnego, że w minioną sobotę do stolicy województwa  zjechała rekordowa liczba zawodników z zachodniopomorskiego i Wielkopolski. W czterech biegach  rywalizowało ponad 140 młodzików w kategorii dziewcząt i chłopców. To największa liczba uczestników w historii tych zawodów.   
Na bardzo trudnej selektywnej trasie, przy padającym deszczu i porywistym wietrze, doskonale spisali się zawodnicy UKS 12 Kalisz, zajmując miejsca punktowane w systemie współzawodnictwa sportowego. W sumie zdobyli ich 3, co od kilku lat jest najlepszym wynikiem klubu  na początku sezonu startowego. Najlepiej wypadł  Jan Nowak, który na dystansie 2 km zajął VI miejsce. – Zważywszy na fakt, że Janek trenuje dopiero od miesiąca wynik jaki uzyskał należy uznać za spory sukces – podkreśla z zadowoleniem trener Waldemar Olszyna. Na pochwałę zasługują również Julia Goździewicz, podopieczna trenera Roberta Kurzajczyka i Emilia Wiśniewska trenowana przez Pawła Wiśniewskiego. Ich walka do samego końca w ostatecznym rozrachunku również  zaprocentowała zdobyciem punktowanych miejsc. Julia  była ósma na dystansie 1,5 km, a Emilia szesnasta na 2,5 km.  - Co ważne, obie rywalizowały  z zawodniczkami o rok starszymi, w dodatku Emilia na co dzień trenuje chód sportowy, więc jej wynik jest sporym osiągnięciem – dodaje Waldemar Olszyna.  
Reprezentanci kaliskiej „Dwunastki” wystartowali też w rozegranych podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Mistrzostwach Wielkopolski w biegach przełajowych. Złoty medal w kategorii OPEN  na dystansie 5 km zdobyła Izabela Krot. Na tym samym dystansie w kategorii chłopców srebro wywalczył Dawid Gola.  Z kolei w grupie U16 trzecie miejsce w biegu na 2 km zajął Jan Nowak.
KZ
 Fot. Waldemar Olszyna 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe