Ostrów: 12 tysięcy złotych dla SP nr 4

  • 14.03.2019, 10:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: 12 tysięcy złotych dla SP nr 4
Z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa trafi 12 tysięcy złotych do Szkoły Podstawowej nr 4. Pieniądze przeznaczone są na wsparcie szkolnej biblioteki, w tym zakupo nowości wydawniczych.

Na realizacjię Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w 2019 roku w województwie wielkopolskim przeznaczono kwotę 986 tys zł. Na podstawie rekomendacji zespołu oceniająego wnioski na zakup książek do bibliotek, Wojewoda Wielkopolski podjął decyzję o przyznaniu wsparcia finansowego dla 118 podmiotów. W Ostrowie Wielkopolskim wsparcie to trafi do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi.

- Aby przekonać młodych ludzi do czytania książek, musimy nadążać za trendami i proponować im naprawdę ciekawe lektury - mówi prezydent Beata Klimek. - To wsparcie z pewnością pozwoli odświeżyć księgozbiór w ostrowskiej "czwórce".

W poprzednich latach ze wsparcia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa skorzystały już pozostałe ostrowskie szkolne biblioteki.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe