Powiat Kaliski: Sołtysi pielgrzymowali do św. Józefa

  • 14.03.2019, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Sołtysi pielgrzymowali do św. Józefa
Odbyła się III Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Pielgrzymka zorganizowana była z okazji Dnia Sołtysa przez wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotra Walkowskiego, prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego Jarosława Maciejewskiego oraz burmistrz Stawiszyna Justynę Urbaniak.

W pielgrzymce sołtysów udział wzięli starosta kaliski Krzysztof Nosal, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz oraz wicestarosta kaliski Zbigniew Słodowy. Uroczystości rozpoczęła msza św. w Sanktuarium św. Józefa, po której złożono kwiaty przy pomniku Jana Pawła II. Następnie ponad pół tysiąca sołtysów z Wielkopolski udało się do hali widowiskowo - sportowej w Stawiszynie, gdzie odbyła się dalsza części wydarzenia, podczas której uhonorowano najbardziej aktywnych sołtysów odznaką ,,Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego". Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń w pracy na rzecz mieszkańców wsi, dla których działają sołtysi i rady sołeckie, aktywizując i wspólnie osiągając korzyści dla lokalnych społeczności.

MW

Fot. M. Wolarz

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe