Kalisz: Nie mierzcie nas swoją miarą

  • 13.03.2019, 05:30 (aktualizacja 13.03.2019, 14:08)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Nie mierzcie nas swoją miarą
- Niech opozycja nie mierzy nas swoją miarą, ale poprze projekty, które Prawo i Sprawiedliwość chce wdrożyć w najbliższych miesiącach - mówi Jan Mosiński, kaliski parlamentarzysta.

Na warszawskiej konwencji programowej rządzącej od 2015 roku Zjednoczonej Prawicy, Jarosław Kaczyński, prezes PiSu, przedstawił kolejne propozycje działań prospołecznych, które rząd ma wprowadzać już od tegorocznej wiosny. Wśród ogłoszonych projektów jest m.in. "13" emerytura 1 100 zł brutto, świadczenie 500 zł także na pierwsze dziecko, czy odbudowa lokalnych połączeń autobusowych.

Niektóre z propozycji to odpowiedź na głośno podnoszone przez ostatnie 3 lata postulaty polityków opozycyjnych. Ale myliłby się ten, kto uważałby, że nastąpi zwrot w retoryce budującej się na potrzeby wyborów do Parlamentu Europejskiego Koalicji Obywatelskiej.

Na zarzut ,,korupcji politycznej" odpowiada Jan Mosiński.

- Nasze propozycje programowe przedstawiciele PO, Nowoczesnej, PSL czy Kukiz'15 nazywają sposobem na kampanię wyborczą - mówi parlamentarzysta. - Jednak najbardziej boli określenie, że jest to korupcja polityczna. Niech opozycja nie mierzy nas swoją miarą, ale poprze projekty, które Prawo i Sprawiedliwość chce wdrożyć w najbliższych miesiącach.

Nawiązał również do wypowiedzi Adama Szłapki z Nowoczesnej, który mandat poselski otrzymał także z kalisko-leszczyńskiego okręgu wyborczego. Jak przypomina Jan Mosiński, sekretarz generalny Nowoczesnej miał powiedzieć, że ,,nie poprzez naszych projektów".

- Mogę tylko ubolewać, że Nowoczesna wyalienowała się całkowicie z wrażliwości społecznej, a to źle wróży tej partii na przyszłość - komentuje Jan Mosiński.

Jako przykład działalności PiS potrzebnej dla lokalnych społeczności polityk partii rządzącej wskazał na rozpoczęcie jeszcze w marcu procesów legislacyjnych w Sejmie, które dotyczą przywrócenia zredukowanych połączeń autobusowych.

- Przypomnijmy opozycji, że 20 procent sołectw w Polsce nie ma w ogóle żadnego połączenia ze światem, a ponad 13 milionów Polaków nie korzysta z komunikacji publicznej ze swoich miejsc zamieszkania. To jest program potrzebny społecznie i wyczekiwany - podkreśla Jan Mosiński.

Antoni Chudaś

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe