Piłka ręczna: Bartłomiej Jaszka w „Dziewiątce”

  • 14.03.2019, 08:00
  • Ryszard Binczak
Piłka ręczna: Bartłomiej Jaszka w „Dziewiątce”
Na zaproszenie zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Szczypiorniak’’ - Bartłomiej Jaszka - były reprezentant Polski oraz trener kadry narodowej w piłce ręcznej był gościem uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim.

- Nigdy nie odmawiam, by przeprowadzić tego typu zajęcia w moim rodzinnym mieście. W tym krótkim czasie staram się, by polubili piłkę ręczną. Ważne, żeby z uśmiechem przychodzili na zajęcia - mówił Bartłomiej Jaszka.

Spotkanie z tak wybitnym sportowcem uroczyście otwarli – wicedyrektor szkoły Maria Gryczka oraz nauczyciel wychowania fizycznego, a zarazem trener UKS Szczypiorniak Paweł Staszak. Trener w „telegraficznym” skrócie przedstawił całą karierę sportową Bartłomieja Jaszki oraz najważniejsze jego osiągnięcia.

Następnie Bartłomiej Jaszka poprowadził trening z zawodnikami, jednocześnie namawiając ich do jeszcze większego zaangażowania w tą właśnie dyscyplinę sportu. Po przeprowadzonych zajęciach przyszedł czas na rozdawanie autografów oraz rozmowy indywidualne, których było bardzo dużo.

- Bardzo się cieszę, że Bartek przyjął moje zaproszenie i odwiedził naszą szkołę. W świecie piłki ręcznej jest to niewątpliwie jeden z największych autorytetów, który wywodzi się z Ostrowa Wielkopolskiego. Dla moich zawodników było to bardzo ważne spotkanie, które mam nadzieję da im jeszcze więcej motywacji do dalszej pracy - powiedział po spotkaniu Paweł Staszak.

W ,,Dziewiątce", która jest znana ze szkolenia młodych piłkarzy ręcznych Jaszka to nie jest postać anonimowa.

- Pamiętam mecz Bartłomieja Jaszki z 2012 roku, kiedy zagrał świetnie ze Szwecją - mówi Oskar Fengler, młody szczypiornista UKS "Szczypiorniak".

 

 

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe