Ostrów: Odkryj swoje pasje

  • 11.03.2019, 17:15
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Odkryj swoje pasje
8 i 9 marca br. odbyły się drzwi otwarte w Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej pod hasłem „Odkryj swoje pasje”.

W tym roku gościom zwiedzającym szkołę zaproponowano wiele bardzo ciekawych warsztatów przeprowadzonych przez uczniów liceum. Zaprezentowali oni swoim młodszym kolegom - uczniom klas VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum - swoje pasje, zainteresowania i osiągnięcia. Jakub Malarczyk, Maria Paliga i Zuzanna Wasiela przeprowadzili warsztaty historyczne, prezentując i charakteryzując bogów starożytnej Grecji. Bartosz Hadaś na zajęciach informatycznych uczył, jak projektować gry komputerowe. Maks Frankowski przeprowadził emocjonujące warsztaty pt. ,,Z psychologią za pan brat”. Oliwia Guździoł i Adam Chmielewski przekonywali, że aktywność fizyczna to ważny element zdrowego stylu życia. Gracjan Chmielewski udowodnił, że wędkarstwo to ciekawa forma rekreacji.

Również nauczyciele liceum dzielili się swoimi zawodowymi pasjami. Paulina Liberska, nauczycielka biologii objaśniła, jak działa mózg człowieka. Katarzyna Bella, nauczycielka matematyki wraz z uczniami Adamem Chmielewskim i Pawłem Woźniakiem przybliżyli fraktale, czyli odwzorowanie przyrody w matematyce i wykorzystanie tej wiedzy w elektronice. Szymon Matyśkiewicz, szkolny pedagog omówił podstawy funkcjonowania młodego człowieka w grupie rówieśniczej oraz metody i zasady funkcjonowania środowiska rówieśniczego.

Goście mieli również możliwość porozmawiania z nauczycielami i uczniami Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe