Powiat Kaliski: Pomóżmy Piotrowi Żakowiczowi w walce o życie!

  • 14.03.2019, 07:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Pomóżmy Piotrowi Żakowiczowi w walce o życie!
Koncert, który odbył się w ramach Powiatowo-Miejskich Obchodów Dnia Kobiet miał również charakter charytatywny. W trakcie jego trwania, wolontariusze zbierali fundusze dla Piotra Żakowicza, nastoletniego chłopca z Kalisza, który w tej chwili walczy o życie, zmagając się z rakiem. Podczas kocertu zebrano na ten cel 4.305,20 złotych.

Choroba sprawiła, że 16-latek przez raka stracił nogę. Kilka miesięcy wcześniej usłyszał straszliwą diagnozę: osteosarcoma - kostniakomięsak - najcięższy nowotwór kości u dzieci. Chłopiec jest niezwykle dzielny, ma silny hart ducha i nie zamierza się poddawać. Tak jak przystało na prawdziwego sportowca, bo kaliszanin to wielki entuzjasta sportu. Z sukcesami uprawiał piłkę nożną i karate. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 18 ma w sobie mnóstwo wiary, nadziei i entuzjazmu. Chce walczyć i pokazać, że mimo ciężkiej choroby, można cieszyć się życiem. Marzeniem chłopca jest powrót do normalnego życia i do tego co kocha najbardziej - sportu.

- Myślałem, jeśli wszystko dobrze wyjdzie z protezą, nad piłką nożną albo nad siatkówką – mówi 16-latek.

 

Aby zrealizować te marzenia niezbędny jest zakup dwóch protez, tymczasowej i stałej, a także specjalistyczna rehabilitacja. To koszt blisko 100 tysięcy złotych, a ta kwota zdecydowanie przewyższa możliwości matki wychowującej samotnie dwójkę dzieci.

 

Fundacja Klucz działająca przy Stowarzyszeniu „Samorządny Kalisz” uruchomiła zbiórkę na rzecz Piotrka. Wspomóżmy chłopca w walce z chorobą i dajmy mu szanse na spełnienie marzeń!

Szczegóły na Facebooku i na stronie Fundacji Pomagam.

 

MM

 

Fot. www.faktykaliskie.pl

 

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe