Kalisz: Twardziele popłynęli

  • 12.03.2019, 14:05
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Twardziele popłynęli
44 śmiałków stanęło na starcie 13. Spływu Twardzieli Rzeką Prosną im. Jana Pasia. Najszybciej na mecie czterokilometrowej trasy zameldował się Adam Grzybowski z Wilczyna.

W tym roku twardzielom sprzyjał wiatr, chociaż przy temperaturze wody około 3 stopni Celsjusza i padającym deszczu było to niewielką pociechą. Odcinek o długości blisko 4 km - od mostu kolejowego do teatru - jako pierwszy pokonał Adam Grzybowski. Przepłynięcie trasy zajęło mu 57 minut. Wśród pań najszybsza była Iwona Dobryniewska. Najstarszy uczestnik imprezy miał 59 lat, a najmłodszy 16.

 

Na mecie twardzielom gratulowali prezydent Kalisza Krystian Kinastowski i wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Włodarze dekorowali też uczestników spływu medalami w kształcie… lizaków. Organizatorami 13. Spływu Twardzieli Rzeką Prosną im. Jana Pasia były Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski i Kaliski Klub Wodny „FALA”.

JK

Fot. Juliusz Kowalczyk

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe