Ostrów: Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie

  • 14.03.2019, 06:30 (aktualizacja 15.03.2019 07:34)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie
Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK), to wydarzenie religijne zainicjowane przez ks. Jacka Stryczka (Szlachetna Paczka). W tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Ostrowie.

Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się w roku 2009 na trasie z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej. Od 2010 roku, każda z edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ma swoją myśl przewodnią. Tegoroczne hasło to: Kościół XXI wieku

W tym roku po raz pierwszy EDK odbędzie się także w Ostrowie Wielkopolskim. Liderem Grupy Białej Ducha Świętego jest ks. Łukasz Skoracki – wikariusz parafii pw. Ducha Świętego. Uczestnicy wyruszą 12 kwietnia z parafii pw. Ducha Świętego o godz. 19.00. Trasa liczy 45 km. A oto przebieg trasy: Parafia Ducha Świętego w Ostrowie Wielkopolskim - Wysocko Wielkie - Olendry Smardowskie - Sadowie - Bogufałów - Chynowa - Kotłów - Przygodziczki - Antonin - Przygodzice -Janków Przygodzki - parafia Ducha Świętego w Ostrowie Wielkopolskim.

- Czym jest EDK? To pomysł na życie i na przeżycie na własnej skórze Drogi Krzyżowej. Noc, samotność, zmęczenie, a nawet ból, walka ze sobą i ogromna radość, jak już się dotrze do celu. To czeka tego, kto wybierze się na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Nie jest to propozycja dla wszystkich. Trzeba być odważnym, by wyruszyć i wyrwać się z komfortu codzienności. Czasem da się słyszeć słowa krytyki. Po co? Czy nie wystarczy Droga Krzyżowa w parafii? Czy to nie jakieś dziwne wymysły? Ale... tak jak mówiłem to nie jest wydarzenie dla wszystkich. To przedsięwzięcie, które nie ma nas wyrwać z kościoła i odzwyczaić od tzw. „zwykłej” Drogi Krzyżowej. Jest wręcz odwrotnie. Ci którzy przejdą EDK, chcą więcej i znajdują to w kościele – mówi ks . Łukasz Skoracki.

 

EDK, to inicjatywa ogólnopolska. 12 kwietnia (piątek) z kilkudziesięciu miejsc, wielu ludzi wyruszy w samotną podróż modlitewną.

- Zapraszam by zaryzykować. My wyruszamy o 19.00 rozpoczynając od mszy świętej w kościele przy ul. Różanej. Każdy kto się zarejestruje będzie mógł nabyć rozważania, opaskę na rękę, coś odblaskowego. Każdy będzie miał mapę, rozpiskę poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej, dokładny opis trasy i ślad GPS. Wszystko można pobrać za darmo ze strony www.edk.org.pl. Na tej stronie też znajdziemy wiele szczegółów dotyczących EDK, tego co należy zabrać, jak się przygotować. Tam też należy wyszukać odpowiednią trasę, którą chcemy iść (np. Ducha Świętego w Ostrowie) i się zarejestrować, zapisać – dodaje wikariusz z parafii pw. Ducha Świętego w Ostrowie.

 

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe