Szachy: Kaliscy szachiści na podium w Libercu

  • 11.03.2019, 10:00
  • Ryszard Binczak
Szachy: Kaliscy szachiści na podium w Libercu
Świetne wyniki zanotowali szachiści KTS Kalisz w międzynarodowym turnieju Liberec Open 2019. Na podium stawali Tymon Ochędzan i Szymon Skurniak.
  1. w pierwszy weekend marca zawody przyciągnęły do czeskiego Liberca blisko stu szachistów z 11 krajów. Nie zabrakło w tym międzynarodowym gronie reprezentantów Kaliskiego Towarzystwa Szachowego: Tymona Ochędzana, Szymona Skurniaka i Filipa Ochędzana. W konfrontacji ze światową konkurencją młodzi kaliscy zawodnicy zaprezentowali się doskonale. 14-letni Tymon Ochędzan zajął wysokie trzecie miejsce w turnieju OPEN, był też drugi w blitzu (szachy błyskawiczne). Trzecie miejsce w blitzu zajął też 15-letni Szymon Skurniak. Na dalszych lokatach plasował się najmłodszy z kaliskiej ekipy, 8-letni Filip Ochędzan.

 

- Nasi juniorzy walczyli w bezpośrednich pojedynkach z szachistami z Czech, Rosji, Niemiec, Ukrainy, Indii, Hiszpanii, Holandii, Finlandii i Polski. Uzyskane przez nich doskonałe wyniki sprawiły, że zyskali łącznie 529 punktów rankingowych ELO w turniejach OPEN, rapid i blitz – podkreśla Maciej Sroczyński, prezes KTS Kalisz.

 

We wszystkich trzech turniejach triumfował mistrz FIDE z Ukrainy Taron Shagbazyan.

 

www.kalisz.pl ,

Fot. Robert Ochędzan

 

 

Wyniki zawodników KTS Kalisz

 

Turniej OPEN

 

Tymon Ochędzan – 3. miejsce +64 ELO

Szymon Skurniak – 13. miejsce +46 ELO

Filip Ochędzan - 76. miejsce +97 ELO

 

Turniej Rapid (szachy szybkie)

 

Tymon Ochędzan – 6. miejsce +32 ELO

Szymon Skurniak – 8. miejsce +16 ELO

Filip Ochdzan – 19. miejsce +33 ELO

 

Turniej Blitz (szachy błyskawiczne)

 

Tymon Ochędzan – 2. miejsce +99 ELO

Szymon Skurniak – 3. miejsce +62 ELO

Filip Ochędzan – 14. miejsce +80 ELO

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe