Powiat Ostrowski: Ruszyło wiosenne równanie dróg gruntowych

  • 12.03.2019, 08:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Ruszyło wiosenne równanie dróg gruntowych
W gminie Ostrów Wielkopolski trwa pozimowe równanie i wałowanie dróg. Prace ruszyły wraz z początkiem marca.

Odpowiedni sprzęt pojawi się na drogach gruntowych oraz tych z kruszywa. W sumie z budżetu gminy Ostrów Wielkopolski na ten cel przeznaczonych zostanie około 200 tysięcy złotych.

- Prace rozpoczęliśmy jak tylko pozwoliła nam na to pogoda. Pierwszy sprzęt wjechał na drogi w Sadowiu, Wtórku, Nowych Kamienicach i Wysocku Wielkim. Tam już prace drogowe są wykonane. Drogi gruntowe zostały wyrównane, a tam gdzie była taka konieczność wysypane kruszywem. Każdego roku, o tej porze wyrównujemy w sumie kilkanaście kilometrów dróg - mówi Antoni Hadryś, zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski.

Pogoda sprzyja drogowcom i kolejne odcinki dróg są naprawiane. Wyrównane zostały już także drogi w Topoli Małej, Gorzycach Wielkich, Czekanowie, Zacharzewie i Lamkach. W ciągu kolejnych dni sprzęt pojawi się w Łąkocinach, Daniszynie, Mazurach i Chruszczynach, a następnie w zachodniej część Gminy Ostrów Wielkopolski m.in.: w Karskach, Kołątajewie, Lewkowie i Sobótce.

Do tej pory gmina na tego typu zadanie wydała z własnego budżetu 100 tysięcy złotych. W sumie równanie dróg gruntowych kosztować będzie 200 tysięcy złotych.

Drogowe inwestycje są konieczne. Po zimie, nie brakuje w nich dziur. A te z kolei są niebezpieczne dla kierowców, rowerzystów i pieszych.

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe