Koszykówka: Rozbili GTK Gliwice

• 9.03.2019, 23:06 (aktualizacja 11.03.2019 11:19)
Koszykarze z Ostrowa zrobili to, co oczekiwali od nich kibice. Pokonali GTK Gliwice 89:61.

Ostrowianie wyszli na parkiet bardzo skoncentrowali. Widać było, że już w pierwszych minutach chcieli pokazać, kto będzie rozdawał karty. Bardzo szybko, bo już po 4 minutach prowadzili 17:0. Takiego otwarcia meczu zupełnie nie spodziewali się rywale. Gracze z Gliwic byli kompletnie zaskoczeni tą agresywnością ostrowian i fantastyczną skutecznością. Goście byli kompletnie bezradni. Z czasem gra się wyrównała, a nawet gliwiczanie zdołali zmniejszyć straty i po pierwszej kwarcie przegrywali 18:26. To był najmniejszy wymiar kary, gdyż gospodarzy w końcówce pierwszej odsłony trochę uśpiło wysokie prowadzenie.

W drugiej kwarcie podopieczni Wojciecha Kamińskiego pokazali, że potrafią także dobrze grać w obronie. Zatrzymali rywali na 8 punktach, a sami zdobyli 17 i jeszcze powiększyli przewagę. Bardzo dobry mecz rozegrał Mike Scott, który imponował skutecznością. Amerykanin za dwa trafiał ze skutecznością aż 80 proc., to nie przytrafiło mu się już bardzo dawno. Do tego dorzucił pięć asyst. Po 20 minutach ostrowianie prowadzili 43:26. W trzeciej kwarcie koszykarze z Ostrowa grali spokojnie swoje akcje i budowali przewagę. Fantastycznie zaprezentował się po przerwie Michał Chyliński, który spowodowanej chorobą Michał Chyliński, który był najskuteczniejszym graczem Stali. Zdobył 18 punktów trafiając 6 z 12 oddanych rzutów za trzy punkty. Ostanie dziesięć minut, to pełna kontrola w wykonaniu koszykarzy Stali, którzy pokazali, iż drzemią w nich spore możliwości.

BM Slam Stal – GTK Gliwice 89:61 (26:18, 17:8, 22:14, 24:21)

BM Slam: Chyliński 18, Scott 14, Szymkiewicz 14, Kostrzewski 11, Maraś 10, Kowalenko 8, King 6, Nowakowski 5, Żołnierewicz 3, Grudziński 0.