Powiat Kaliski: Jan Ratajczyk najlepszy

  • 13.03.2019, 06:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Jan Ratajczyk najlepszy
Konkurs Matematyczny "Matematyka Królową Nauk" odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie. W zmaganiach uczestniczyło łącznie 26 uczniów z 9 szkół, którzy zmierzyli się z 11 zadaniami. Najlepiej poradził sobie z nimi Jan Ratajczyk ze Szkoły Podstawowej w Ciepielewie.

Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów umiejętności matematycznych, w tym logicznego i twórczego myślenia. Przez 70 minut, 26 uczestników z 9 szkół zmagało się z 11 zadaniami. Nad przebiegiem konkursu czuwało dwuosobowe jury w składzie: Anna Kamińska-Kraus i Michał Świderski. W czasie gdy sprawdzano prace konkursowe, uczestnicy udali się na poczęstunek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. Następnie wraz z Maciejem Marciniakiem uczestniczyli w zajęciach, które odbyły się w budynku miejscowego Regionalnego Centrum Informacyjno – Doradczego Odnawialnych Źródeł Energii. Tematem zajęć było zastosowanie matematyki i fizyki w życiu codziennym.

Ostatnim etapem konkursu było wręczenie nagród rzeczowych, dyplomów i podziękowań dla nauczycieli przez Jolantę Golicką - kierownik Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury oraz Piotra Pasika dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. Jolanta Golicka skierowała do uczniów słowa, które potwierdziły, że matematyka jest królową nauk i ma zastosowanie w wielu dziedzinach. Pogratulowała zwycięzcom i życzyła dalszych sukcesów.

Laureatami Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów i uczniów VIII klasy Szkoły Podstawowej "Matematyka Królową Nauk" pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala zostali: 1. Jan Ratajczyk ze Szkoły Podstawowej w Ciepielewie, 2. Bartosz Skonieczny ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku (uczeń klasy gimnazjalnej), 3. Zuzanna Płonka ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku (uczennica klasy gimnazjalnej)

AK

Foto: M. Marciniak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe