Ostrów: Dzień Drzwi Otwartych dla najmłodszych

  • 11.03.2019, 08:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dzień Drzwi Otwartych dla najmłodszych
Do Szkoły Podstawowej nr 5 zaproszono rodziców wraz z dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną edukację. Odbyły się tu Drzwi Otwarte, w czasie których można było zobaczyć szkołę od „wewnątrz”, czyli poznać nauczycieli, starsze koleżanki i kolegów, obejrzeć klasy i ich wyposażenie.

Przybywający goście przy wejściu byli witani przez uczniów i kierowani do hali sportowej, gdzie po oficjalnym powitaniu przez dyrektora szkoły, podzieleni na kolorowe grupy mieli możliwość zapoznać się z ofertą placówki.

Mali goście mogli wziąć udział w wielu warsztatach, które rozwijały ich wyobraźnię, kulturę fizyczną oraz pozwalały w przyjazny sposób zdobyć nową wiedzę. Stworzono w szkole laboratorium małego odkrywcy, w którym dzieci miały okazje przeprowadzić rozmaite eksperymenty. Aby otworzyć przed gośćmi fantastyczny świat bajek, zaproszono do współpracy klauny i księżniczki, którzy zachęcali uczestników do wspólnej zabawy. Dzieci mogły nauczyć się robić postacie z balonów i otrzymały niepowtarzalny makijaż z kolorowych farb. Warsztaty plastyczne, w trakcie których liczyła się sprawność manualna, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy mógł spróbować swych sił przy produkcji ręcznie wyrabianej biżuterii. Aby rozruszać odrobinę szare komórki, zorganizowano warsztaty języka angielskiego dla najmłodszych, które w przyjazdy sposób prezentowały naukę tego przedmiotu. Poza tym, na jednym ze stoisk, dzieci mogły ułożyć interaktywne puzzle.

 

Dla dorosłych gości przygotowano wiele informacji, które pomogą w wyborze placówki edukacyjnej dla ich pociech.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe