Powiat Ostrowski: W Łąkocinach trwa rozbudowa szkoły

  • 13.03.2019, 06:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: W Łąkocinach trwa rozbudowa szkoły
Placówka od września tego roku wzbogaci się o salę sportową i dodatkowe dwie sale lekcyjne, toalety i gabinet dyrektora. Inwestycja kosztować będzie prawie półtora miliona złotych. Choć szkoła prowadzona jest przez stowarzyszenie, to całkowite koszty inwestycji pokryje gmina Ostrów Wielkopolski.

Nowa część szkoły powstaje w sąsiedztwie obecnego budynku. Prace ruszyły w październiku ubiegłego roku. Teraz trwają szeroko zakrojone prace murarskie. Wykonano już żelbetowe schody wewnętrzne. Zalane są stropy nad parterem, gotowy jest także strop łącznika. Budynek będzie miał powierzchnię 400 m kw.

- Zależy nam na każdej placówce oświatowej w naszej Gminie. Bez względu czy jest to szkoła publiczna czy prowadzona przez stowarzyszenia, uczą się w nich dzieci z naszej Gminy. To dla nas najważniejszy argument. Pomagaliśmy i będzie pomagać, także finansowo wszystkim placówkom oświatowym w Gminie Ostrów Wielkopolski. Chcemy by warunki nauki, a co za tym idzie szkoły były atrakcyjne - podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Specjalny łącznik połączy nowy obiekt z dotychczasowym. Rozbudowa placówki zakończy się w sierpniu tego roku, tak by dzieci od września mogły już korzystać z nowych pomieszczeń. Na parterze znajdą się toaleta męska i damska oraz dla osób niepełnosprawnych, pokój dla nauczyciela WF-u, magazyn sprzętu sportowego. Na I piętrze, będą dwie sale lekcyjne gabinet dyrektora oraz pomieszczenie gospodarcze.

- Szkoła w Łąkocinach rośnie w siłę. Cieszymy się ogromnie z inwestycji. Tak wiele ona dla nas znaczy. Dzieci zyskają piękną halę sportową, dodatkowe sale lekcyjne, będą toalety, dodatkowe gabinety - podkreśla Zenon Janas, radny Gminy Ostrów Wielkopolski.

Do tej pory uczniowie z Łąkocin zajęcia WF-u mieli w szkole w sąsiedniej miejscowości, Daniszynie. Latem, kiedy powalała na to pogoda na szkolnym boisku sportowym w Łąkocinach.

To nie koniec inwestycji w szkole w Łąkocinach. Już niebawem ruszą prace związane z modernizacją obecnego budynku szkoły. Wymieniona zostanie instalacja elektryczna oraz centralnego ogrzewania wraz z remontem kotłowni. Wszystkie klasy zostaną odmalowane. Remont będzie sfinansowany z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe