×

Piłka ręczna: Wygrana szczypiornistów Ostrovii

• 8.03.2019, 20:05
Piłkarze ręczni Ostrovii pokonali AZS Uniwersytet Zielonogórski 30:25.

Przez kilka pierwszych minut spotkanie było bardzo wyrównane. I nie dlatego, że tak dobrze grali goście, ale to gospodarze popełniali sporo bardzo prostych błędów. Potrafili nie strzelić bramki nawet w sytuacji gdy dwóch piłkarzy z Ostrowa było w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. W końcu ostrowianie wypracowali sobie trzy bramki przewagi. W 22 minucie prowadzili 11:8. Wydawało się, że w końcu szczypiorniści Ostrovii zaczną ,,odjeżdżać’’ i będą kontrolować wydarzenia na parkiecie. Niestety, grający bardzo ambitnie goście w 29 minucie przegrywali tylko 14:15. Mogli nawet doprowadzić do wyrównania, ale nie wykorzystali rzutu karnego. W ostatnich sekundach przed kończącą pierwszą połowę syreną trafił Patryk Staniek i ostrowianie prowadzili 16:14.

Początek drugiej połowy był udany dla podopiecznych Kazimierza Kotlińskiego, którzy w 33 minucie prowadzili 18:14, a w 37 minucie 20:15. Można śmiało powiedzieć, że od tego momentu ostrowianie dyktowali już warunki gry, utrzymywali bezpieczną przewagę i wygrali ostatecznie 30:25.