Kalisz: Sprzątamy miasto

  • 07.03.2019, 14:00
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Sprzątamy miasto
Trwa sprzątanie Kalisza po zimie. Szczególnie intensywne działania w tym zakresie prowadzi Straż Miejska. Od początku roku zebrano aż 500 dużych worków śmieci, a to na pewno nie koniec.

Wszystkim – zarówno mieszkańcom, jak i włodarzom – zależy na tym, aby Kalisz był czysty i piękny. Dlatego prace związane ze sprzątaniem miasta będą bardzo intensywne i prowadzone wielokierunkowo. Pracownicy, którzy w ramach robót publicznych skierowani zostali przez Powiatowy Urząd Pracy do Straży Miejskiej, wysyłani są każdego dnia w różne punkty miasta, wskazywane przez funkcjonariuszy rejonowych jako wymagające szczególnych prac porządkowych. Dziś sprzątane są ulice osiedli Piwonice i Sulisławice, jutro przyjdzie czas na kolejne dzielnice. Od początku roku udało się zebrać aż 500 dużych, studwudziestolitrowych worków śmieci. Tereny Kalisza sprzątane są także przez osoby, które w ten sposób odpracowują zasądzone wyroki. Ale to nie wszystko.

Strażnicy miejscy stale patrolują kolejne osiedla identyfikując miejsca, w których należy zainterweniować. Te są spisywane przez funkcjonariuszy, aby można było przedsięwziąć co do nich odpowiednie kroki. Wezwania uprzątnięcia zaśmieconych punktów kierowane są do zarządców danego terenu.

- Nim miasto się zazieleni i posadzimy kwiaty, należy zintensyfikować prace porządkowe, umyć ulice i chodniki. Te działania, jako samorząd, podejmujemy. Jednak nie uda się poprawić estetyki miasta bez wsparcia mieszkańców: apeluję, zadbajmy o własne podwórka, otoczenie, sprawdzajmy czy dozorcy i firmy sprzątające wywiązują się z obowiązków. Nie śmiećmy – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

 

Swoje działania prowadzą także Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Lada dzień w Kaliszu zawisną kolejne, nowe dyspensery na torebki na psie odchody. Niebawem na ulicach i chodnikach miasta pojawią się także maszyny, które będą je myły. A to wszystko, żeby Kalisz był piękny i czysty.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe