Kalisz: Z biletami do Liceum Plastycznego

  • 11.03.2019, 07:00
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Z biletami do Liceum Plastycznego
Zakończyła się 11. edycja konkursu „Bilet do Liceum Plastycznego”. Zwycięzcy będą mogli rozpocząć naukę w „Plastyku” bez konieczności zdawania egzaminu wstępnego.

W konkursie udział wzięli uczniowie najstarszych klas gimnazjów i szkół podstawowych. Tematem przewodnim tej edycji był „Świat kreską rysowany”. Nie został on wybrany przypadkowo, ponieważ odnosi się do twórczości Tadeusza Kulisiewicza, którego imię nosi placówka, znanego kaliskiego artysty, grafika i rysownika, patrona roku 2019.

Bilet do Liceum Plastycznego z rąk wiceprezydenta Mateusza Podsadnego odebrali: Marta Grzelak, Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu; Wiktoria Syguła, Szkoła Podstawowa nr 16 w Kaliszu; Lena Ptak, Szkoła Podstawowa w Krotoszynie; Aleksandra Kubiak, Szkoła Podstawowa w Nowym Tomyślu; Nikola Szpera, zgłoszona przez rodzica; Aleksandra Błaszczyk, Szkoła Podstawowa w Witaszycach.

Wręczone zostały także wyróżnienia. Kto nie zdobył biletu, będzie mógł przystąpić do egzaminów wstępnych na początku czerwca. Nagrodzonym pogratulowali: Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza oraz Elżbieta Zmarzła z Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza, koordynatorka Roku Tadeusza Kulisiewicza.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe