Ostrów: O pióro starosty

  • 11.03.2019, 06:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: O pióro starosty
Po raz kolejny w III Liceum Ogólnokształcącym odbył się międzyszkolny etap XVI edycji Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty Powiatu Ostrowskiego”. Wzięło w nim udział 19 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat ostrowski.

Ortograficzne zmagania uroczyście otworzyła Maria Tomalak, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego, zaś Złote Pióro dla mistrza wręczył w imieniu starosty ostrowskiego Mirosław Rychlik - sekretarz Powiatu Ostrowskiego. Tradycyjnie także dyrektorzy szkół średnich, które wzięły udział w konkursie, ufundowali symboliczne pióra, które zostały wręczone wyróżnionym.

Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda sprawdzającego znajomość wszystkich reguł ortograficznych. Bohaterką tekstu była Żaklina, która tropiła zaginionego w szkolnym etapie dyktanda Edypa rzekomo tułającego się po innych lekturach szkolnych, ale pracowitość i dociekliwość naszej krzepkiej i chwackiej detektywki pozwoliły na uporządkowanie lekturowego harmidru i literackiego kogla-mogla.

Poziom, jaki zaprezentowali uczniowie, był bardzo wysoki, a komisja sprawdzająca prace miała twardy orzech do zgryzienia, wyłaniając zwycięzcę. Udało się, a Mistrzem Ortografii została uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim – Izabela Zimniak.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe