Ostrów: Chińska współpraca

  • 6.03.2019, 18:35 (aktualizacja 08.03.2019 08:02)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Chińska współpraca
W Chengdu, stolicy prowincji Syczuan, prezydent Ostrowa Beata Klimek podpisała porozumienie o współpracy pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Dystryktem Qingbaijiang. Ostrowska wizyta w Chinach to konsekwencja podpisanego we wrześniu 2017 roku listu intencyjnego.

Dystrykt Qingbiajing to jeden z największych ośrodków kolejowych w Chinach. Tutaj rozpoczyna się słynny Nowy Jedwabny Szlak i budowane jest Europejskie Centrum Przemysłowe.

- Bardzo się cieszę, że po dwóch latach zabiegów i starań z naszej strony, kilkukrotnych wizytach chińskich delegacji w Ostrowie, doszło dziś – w sercu portu kolejowego, z którego wyruszają pociągi do Polski – do podpisania tego kluczowego dokumentu – mówi Beata Klimek.

Uroczystościom patronowała Katarzyna Wilkowiecka, Konsul Generalna RP w Chengdu, która od samego początku wspierała naszą inicjatywę, stając się „matką chrzestną” tego historycznego wydarzenia.

- To ważne otwarcie międzynarodowych drzwi na dużym rynku zagranicznym i szansa na rozwój gospodarczy naszego miasta i całego regionu w najbliższych dziesięcioleciach – dodaje prezes Centrum Rozwoju Komunalnego Bartosz Ziółkowki, który uczestniczył w uroczystym podpisaniu porozumienia. - Warto szeroko i odważnie patrzeć w przyszłość!

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe