Kalisz: Wrócą z Kazachstanu

  • 08.03.2019, 08:30
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Wrócą z Kazachstanu
Małżeństwo polskiego pochodzenia z Kazachstanu osiedli się niebawem w Kaliszu. O zaproszeniu repatriantów do Kalisza jednogłośnie zadecydowała Rada Miasta.

Samorząd zobowiązał się do zapewnienia małżeństwu mieszkania z niezbędnym wyposażeniem. Repatrianci przez dwa lata będą zwolnieni z czynszu. Otrzymają też wsparcie w uzyskaniu zatrudnienia oraz ustawową pomoc socjalną.

Zaproszone z Kazachstanu małżeństwo to Siergiej i Olesia. Nie mają dzieci, oboje ukończyli już trzydzieści lat. Ich dziadkowie byli Polakami. Olesia jest menadżerką z wykształceniem wyższym inżynierskim. Siergiej to natomiast przedstawiciel handlowy, ma wykształcenie średnie. Oboje doskonalą obecnie swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem polskim.

Ostatni raz podobną pomoc dla repatriantów miasto Kalisz realizowało kilka lat temu.Teraz jest o to o wiele łatwiej, z uwagi na lepszą sytuację na rynku pracy i rynku mieszkaniowym.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe