Kalisz: Nowa szkoła

  • 08.03.2019, 07:30
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Nowa szkoła
Branżowa Szkoła I Stopnia nr 8 rozpocznie swoją działalność 1 września 2019 roku. Nowa placówka wejdzie w skład Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Kaliszu przy ul. Handlowej 9.

Decyzję o utworzeniu szkoły radni podjęli podczas lutowej sesji Rady Miasta Kalisza. Formalnie zacznie ona jednak funkcjonować z nowym rokiem szkolnym. Powołanie jej do życia wynika ze zmian ustawowych.Nowa szkoła kształcić będzie w trzyletnim cyklu w takich zawodach jak m.in.: operator obrabiarek skrawających, ślusarz, mechanik, elektryk, krawiec. Wśród jej zadań są przygotowanie uczniów do uzyskania kwalifikacji zawodowych oraz pracy i życia w warunkach współczesnego świata, wyposażenie ich w wiedzę stanowiącą fundament wykształcenia oraz kształtowanie u nich postaw sprzyjających dalszemu rozwojowi indywidualnemu.

Pierwsi uczniowie zaczną naukę w Branżowej Szkole I Stopnia nr 8 na początku roku szkolnego 2019/2020.

JK

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe