Powiat Kaliski: Komendant dziękował za wsparcie

  • 08.03.2019, 06:45
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Komendant dziękował za wsparcie
Po raz piąty w tej kadencji radni obradowali na Sesji Rady Powiatu Kaliskiego, która odbyła się w kaliskim starostwie. Radni jednogłośnie przyjęli 3 uchwały.

Przedmiotem obrad sesji oprócz uchwał, były dwa roczne sprawozdania: sprawozdanie z działalności Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu i informacja o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Kalisza za rok 2018 przedstawione przez Komendanta Miejskiego Policji oraz Informacja o stanie bezpieczeństwa sanitarno – weterynaryjnego na terenie miasta Kalisza i powiatu kaliskiego za rok 2018, zaprezentowana przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. Sprawozdania te były również przedmiotem posiedzenia Komisji Infrastruktury i Porządku Publicznego, podczas którego rozmawiano o bezpieczeństwie na drogach powiatowych, przedstawiono statystyki dotyczące przestępczości oraz zdarzeń drogowych na terenie powiatu kaliskiego.

- To ca najbardziej nas cieszy jako policjantów, to wsparcie finansowe w zakresie zakupu radiowozów. Przy udziale wsparcia Kalisza oraz poszczególnych gmin powiatu udało się nam pozyskać 10 nowych samochodów oraz dodatkowo jeden jako nagrodę z tytułu dobrych wyników w zakresie zwalczania przestępczości akcyzowej. Nowe pojazdy znacznie ułatwią kontrolę bezpieczeństwa na drogach Kalisza i powiatu aliskiego - mówił komendant Dariusz Bieniek.

- W zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej w minionym roku, wszczęto łącznie 157 postępowań przygotowawczych. Tylko w ubiegłym roku zabezpieczyliśmy prawie 37 kilogramów środków odurzających i substancji psychotropowych, o blisko dwa kilogramy więcej niż w 2017 roku - dodał komendant.

Komendant Miejski Policji w Kaliszu podziękował również Zarządowi Powiatu oraz Radzie Powiatu Kaliskiego za przychylność i przekazane środki finansowe, które zostały przeznaczone na nagrody dla policjantów oraz stanowiące wsparcie zakupu radiowozów. Komendant poinformował, iż w sierpniu br. planowane jest oddanie nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu połączone z obchodami Święta Policji. Wartość inwestycji to 53.800.000 zł. Komendant podkreślił, że nowy obiekt będzie służył nie tylko funkcjonariuszom i pracownikom policji, ale przede wszystkim mieszkańcom zarówno Kalisza jak i P

powiatu kaliskiego. Nowa siedziba w istotny sposób usprawni obsługę interesantów ze względu na skupienie wszystkich obszarów działalności policji w jednym miejscu.

MM

Foto: Marta Wolarz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe