Sport: Zimowa spartakiada

  • 5.03.2019, 10:30
  • Ryszard Binczak
Sport: Zimowa spartakiada
XXI Zimowa Powiatowa Spartakiada LZS Mieszkańców Miast i Wsi Powiatu Ostrowskiego odbyła się w sali Szkoły Podstawowej w Wierzbnie, gmina Odolanów.

Celem Spartakiady jest popularyzacja kultury fizycznej i rekreacji wśród mieszkańców wsi powiatu ostrowskiego, aktywizacja środowiska wiejskiego do systematycznego działania w zakresie kultury fizycznej i rekreacji. Organizatorami zawodów była Powiatowe Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Ostrowie Wielkopolskim oraz Rada Miejsko Gminna LZS w Odolanowie.

W zmaganiach rywalizowali mieszkańcy-sportowcy 5 jednostek samorządu terytorialnego powiatu ostrowskiego: gminy Przygodzice, gminy Odolanów, gminy Raszków, gminy Ostrów Wielkopolski i miasta Ostrów Wielkopolski. Przedstawiciele zgłoszonych reprezentacji rywalizowali w 5 konkurencjach: podnoszenie odważnika 17,5 kg , rzut lotką do tarczy kobiet i mężczyzn, strzał piłką nożną do bramki kobiet i mężczyzn na wyznaczone punkty, zespołowe przeciąganie liny mężczyzn, wielobój rekreacyjny kobiet i mężczyzn.

Wyniki: 1. gmina Ostrów Wielkopolski – 91 punktów, 2. gminie Przygodzice - 78, 3. gmina Odolanów – 56, 4. gmina miasto Ostrów Wielkopolski – 35, 5. gmina Raszków - 20.

Sędzią głównym spartakiady był Rafał Szubert, członek prezydium Powiatowego Zrzeszenia LZS w Ostrowie Wielkopolskim, a sędziami różnych konkurencji byli wiceprezesi powiatowego zrzeszenia LZS w Ostrowie Wielkopolskim –Włodzimierz Jędrzejak i Zenon Walczak

 

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe