Ostrów: Ponad 250 tysięcy dla ostrowskiego żłobka

  • 05.03.2019, 09:00 (aktualizacja 05.03.2019, 18:58)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ponad 250 tysięcy dla ostrowskiego żłobka
253 800 zł na funkcjonowanie ostrowskiego żłobka pozyskało miasto z programu "Maluch+". Ostrowski Żłobek Miejski w minionej kadencji został rozbudowany, a liczba miejsc została zwiększona z 80 do ponad 300.

Program "Maluch+" wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. "Maluch+" jest programem rocznym. Na tegoroczny konkurs ofert wpłynęło 362 ofert od jednostek samorządu terytorialnego.
- Z programu "Maluch+" korzystaliśmy już w minionych latach - mówi prezydent Beata Klimek. - To wsparcie, dzięki któremu mogliśmy rozbudować i zmodernizować ostrowski Żłobek Miejski. Zdaję sobie sprawę, jak ważne jest to dla młodych rodziców, zwłaszcza mam, które chcą wrócić po urlopie macierzyńskim do pracy ze świadomością, że ich pociecha znalazła się pod dobrą opieką.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe