Kalisz: Wojskowe porozumienie

  • 05.03.2019, 07:00 (aktualizacja 05.03.2019, 19:02)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Wojskowe porozumienie
Dowódca złocienieckiej brygady, 25 lutego, podpisał porozumienie o współpracy z m.in. z dyrekcją V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Na mocy tego porozumienia wychowankowie po zakończeniu nauki w szkole oraz pozytywnym zaliczeniu szkolenia w ramach edukacji wojskowej, będą mogli odbyć skróconą służbę przygotowawczą w 2. Brygadzie Zmechanizowanej Legionów im. Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu.

Tego typu szkolenie jest przewidziane tylko i wyłącznie dla szkół prowadzące certyfikowane klasy mundurowe zgodnie z programem nauczania edukacji wojskowej zaakceptowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W tej chwili na terenie Kalisza i okolic V LO jest jedyną placówką edukacyjną prowadzącą tego typu klasy. Uczniowie po zakończeniu edukacji (185h dodatkowych zajęć, w tym 150 to zagadnienia praktyczne) i zdanych egzaminach maturalnych mają możliwość w szybszy sposób spełnić swoje marzenia o karierze żołnierza zawodowego. Najbliższy turnus rozpocznie się już w lipcu 2019 i potrwa do końca sierpnia.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, zaprezentowano film z rocznej działalności brygady, a kustosz Sali Tradycji zapoznał przybyłych gości z historią obiektu oraz dziedziczonymi tradycjami. Podpisane porozumienia zapoczątkowują proces rekrutacji i przygotowania tego pierwszego w historii 2 Brygady Zmechanizowanej szkolenia służby przygotowawczej absolwentów klas mundurowych.

W spotkaniu uczestniczyła dyrektor szkoły, obecni byli również przedstawiciele pracujący z klasami mundurowymi sierż. rez. Krzysztof Świętanowski oraz st. szer. pchor. rez. Piotr Kempiński.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe