Powiat Kaliski: Finał WOŚP podsumowany

  • 04.03.2019, 06:33
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Finał WOŚP podsumowany
130 wolontariuszy w tegorocznym Sztabie WOŚP Powiatu Kaliskiego zebrało 43.799,50 zł. To rekord wszystkich zbiórek zamkniętych organizowanych od 13 lat. W sumie szkoły z Kalisza i powiatu kaliskiego przekazały na rzecz WOŚP 260.696,21 zł. Podziękowania dla wolontariuszy wręczył starosta kaliski Krzysztof Nosal i wicestarosta Zbigniew Słodowy.

W dotychczasowych edycjach Kaliskich Zbiórek Zamkniętych uczestniczyły 74 szkoły i 1432 wolontariuszy. Na przestrzeni 13 lat w akcji wzięły udział: 22 szkoły z Kalisza oraz Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej. Natomiast z powiatu kaliskiego uczestniczyły 52 szkoły, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Koźminku, Gospodarstwo Agroturystyczne Krzyżówki.

W sumie podczas wszystkich akcji Kaliskich Zbiórek Zamkniętych zebrano 260.696,21 zł, które trafiły na konto WOŚP. Do tego dochodzą kwoty za licytacje. W tym roku wylicytowana została za kwotę 765 zł mega bombonierka ze Śliwką Nałęczowska oraz 4 kosze słodyczy przekazane przez firmę Jutrzenka Colian, z których najdroższy wylicytowano za 112,50 zł.

- Zawsze przedstawiamy statystyki poszczególnych szkół wolontariuszy, a przecież nie to jest najważniejsze, bo tak samo ważna jest ta puszka, w której jest 200 złotych, jak i ta w której zgromadzono ponad 8000 zł. Istotą jest to, że wszyscy razem pobijamy rekordy i z roku na rok wspólnie mamy większe sukcesy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dla chorych dzieci - mówiła Wioletta Przybylska szefowa Sztabu Powiat Kaliski - Kaliskich Zbiórek Zamkniętych.

Bronisław Krakus szef sztafety cyklistów podziękował uczestnikom tegorocznej Wielkoorkiestrowej Sztafety Cyklistów. Trzynaście osób w dniu finału wyruszyło na rowerach z Kalisza do Warszawy.

- To są zawsze dla nas duże emocje - mówił Bronisław Krakus, szef Sztafety Cyklistów. - Sztafeta się nam z roku na rok odmładza, ale to dobrze.

Starosta kaliski wręczając podziękowania mówił, że choć tegoroczny finał przyćmiły tragiczne wydarzenia w Gdańsku, to atmosfera tego dnia co roku jest wyjątkowa.

-Sam chętnie wsiadam na rower w dniu wielkiego finału, byłem też w studiu w Warszawie, tam zawsze są wielkie emocje. Ale na uwagę zasługuje fakt, że ta największa orkiestra świata jednoczy ludzi, którzy chętnie robią dobre rzeczy dla innych ludzi. I jak widać po wynikach orkiestry tych ludzie zgromadzonych wokół dobra jest coraz więcej – mówił starosta Krzysztof Nosal.

Starosta wraz z wicestarostą wręczyli wszystkim przybyłym wolontariuszom podziękowania z Fundacji WOŚP oraz pamiątkowe upominki z 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W.Przybylska

 

Fot: A.Cinal

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe