Powiat Kaliski: Modernizacja dróg w gminie Opatówek

  • 04.03.2019, 06:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Modernizacja dróg w gminie Opatówek
Zniszczone nawierzchnie drogowe przy ul. Kasprzaka, Kilińskiego i Spokojnej w Opatówku doczekają się gruntownego remontu. Burmistrz Opatówka Sebastian Wardęcki podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego SA w Kaliszu.

W zakres robót wchodzić będą: roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, cięcie pielęgnacyjne - podkrzesanie krzewów, wykonanie studzienek ściekowych, regulacja pionowa urządzeń, wykonanie poszerzenia drogi, wykonanie jezdni o nawierzchni asfaltowej, wykonanie ścieku przykrawężnikowego, wykonanie krawężników i obrzeży, wykonanie zjazdów z kostki betonowej, wykonanie chodników, zamontowanie elementów bezpieczeństwa ruchu, roboty wykończeniowe, wykonanie oznakowania pionowego
i poziomego, wykonanie inwentaryzacji powykonawczej długość przebudowywanej. Zgodnie z założonym harmonogramem prace mają zakończyć się 30 września 2019 roku.

Wartość inwestycji to 1 556 384 zł. Zadanie znajduje się na liście wniosków do dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, które wynosić będzie 50 proc. całkowitej wartości zadania.

Będą to już kolejne drogi, zmodernizowane w ramach w/w programu, bowiem w ubiegłym roku, dzięki pozyskanym przez gminę Opatówek środkom, przebudowano odcinek o długości 1,58 km tworzący ciąg komunikacyjny (tj. ul. 3-go Maja oraz ul. Ludowa) łączący drogę krajową nr 12 - centrum Opatówka z drogą wojewódzką nr 471 w okolicach przejazdu kolejowego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
arek
arek 05.03.2019, 07:44
program morwieckiego w opatówku działa :)

Pozostałe