Ostrów: Konkurs językowy w IV LO

  • 01.03.2019, 10:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Konkurs językowy w IV LO
W IV Liceum Ogólnokształcącym odbył się II Regionalny Konkurs Językowy dla uczniów klas III gimnazjalnych oraz VIII szkół podstawowych, w którym rywalizowało 70 uczestników w dwóch kategoriach: język angielski i język niemiecki.

Zadania konkursowe obejmowały gramatykę, leksykę, analizę tekstu oraz zagadnienia realioznawcze. Po rozwiązaniu testu, komisje przystąpiły do oceny prac, a uczniowie wzięli udział w warsztatach z języka hiszpańskiego i francuskiego.
W wyniku prac komisji wyłonieni zostali zwycięzcy. Podkreślić należy, że biorący udział w konkursie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności językowych.

Wyniki: język angielski: 1.  Marcelina Głowacka – Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek z oddziałami gimnazjalnymi, 2. Zuzanna Sitnik – Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim, 3. Agata Lewkowicz– Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim; język niemiecki: 1. Bartłomiej Kempa - Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek z oddziałami gimnazjalnymi, 2. Wiktoria Glaza - Szkoła Podstawowa w Czarnymlesie, 3. Nikola Uchlik - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim.
Wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje i podziękowania za udział w konkursie, natomiast laureaci atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina oraz starostę ostrowskiego Pawła Rajskiego, pod którego patronatem odbył się konkurs.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe