Kalisz: ,,Dzielnicowy – mój przyjaciel’’

  • 02.03.2019, 07:00
  • Ryszard Binczak
Kalisz: ,,Dzielnicowy – mój przyjaciel’’
Kaliscy policjanci odwiedzili uczniów Zespołu Szkół nr 9 w Kaliszu. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu „Dzielnicowy - mój przyjaciel”. Głównym celem przedsięwzięcia było nie tylko przybliżenie pracy funkcjonariuszy, ale również zbudowanie zaufania pomiędzy mundurowymi a dziećmi.

Dzielnicowy powszechnie nazywany jest policjantem „pierwszego kontaktu”. To funkcjonariusz dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze, każdy może się zwrócić do niego o pomoc i poradę. Dzielnicowemu można również przekazać swoje spostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa np. złego oznakowania dróg czy miejsc, w których zimą przebywają osoby bezdomne. Dzielnicowego powinni znać wszyscy, również ci najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i powiatu, dlatego też policjanci chętnie odwiedzają szkoły i przedszkola w swoich rejonach, aby nie tylko przypomnieć o bezpieczeństwie, ale również opowiedzieć o swojej codziennej pracy.

W ramach programu „Dzielnicowy – mój przyjaciel” dzielnicowi z III Rewiru Dzielnicowych KMP w Kaliszu zorganizowali spotkanie przedstawicieli służb mundurowych z uczniami Zespołu Szkół nr 9 w Kaliszu. Wizyta rozpoczęła się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się z rówieśnikami.

Największa atrakcją dla najmłodszych była wizyta przewodnika psa służbowego z kaliskiej komendy wraz ze swym czworonożnym podopiecznym - Loganem. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas kontaktu z nieznajomym czworonogiem. Mundurowi mówili o zasadach zachowania się i postępowania podczas kontaktu lub ataku agresywnego psa. Uczniowie najmłodszych klas mogli dowiedzieć jakich zachowań należy unikać w kontakcie z nieznajomym psem, a także jak reagować na określone zachowania zwierzęcia.

Przewodnik psa opowiadał o swoim pupilu, współpracy z nim w codziennej służbie. Dzieci dowiedziały się, jak przebiega kilkumiesięczne szkolenie policyjnego psa. Podczas spotkania policjantka zaprezentowała pokaz ćwiczeń z posłuszeństwa, które wykonywał jej czworonożny podopieczny.

KMP Ostrów

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe