Kalisz: Osiedlowo w śródmieściu

  • 01.03.2019, 08:00
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Osiedlowo w śródmieściu
Program Budowy i Przebudowy Dróg Osiedlowych był jednym z głównych tematów spotkania Rady Osiedla Śródmieście II z prezydentem Krystianem Kinastowskim. Poruszono też kwestię wydatkowania budżetów, którymi dysponują jednostki pomocnicze.

W ramach kończących się już konsultacji dotyczących Programu Budowy i Przebudowy Dróg Osiedlowych, każda rada osiedla lub sołectwa została poproszona o wskazanie najpotrzebniejszych na obszarze ich działania inwestycji drogowych. W Śródmieściu II jako priorytet wskazano przebudowę ulicy Czaszkowskiej, tym bardziej, że niedawno przygotowany został projekt tego zadania. Członkowie rady zwrócili też uwagę na ulice Pułaskiego, Jabłkowskiego, Podgórze czy Wał Staromiejski.

Osiedlowcy pytali także o sposób wydatkowania budżetów jednostek pomocniczych. Dopytywali o konkretne inicjatywy i ich księgowanie. Prezydent Krystian Kinastowski dokładnie dowiedzieć się o szczegóły finansowe i poinformować radę osiedla o szczegółach.

Wśród innych poruszanych na spotkaniu kwestii były m. in. miejsca parkingowe dla pracowników Szkoły Podstawowej nr 16, przebudowa ulicy Śródmiejskiej i uszkodzenia rowerów miejskich.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe