Ostrów: Fałszywi kontrolerzy z wodociągów

  • 27.02.2019, 05:33
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Fałszywi kontrolerzy z wodociągów
Ostrzegamy przed osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji, którzy oszukując starszych ludzi co do swojej tożsamości mogą okraść ich mieszkania.

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu ostrowskiego doszło do zdarzenia, w którym nieznane osoby podając się za pracowników wodociągów i pod pretekstem sprawdzenia czystości wody weszły do mieszkania 79-letniej kobiety. Seniorce skradziono pieniądze w kwocie 1500 złotych.
Seniorka tłumaczyła policjantom, że mężczyzna kazał jej puścić wodę z kranu do zlewu, celem sprawdzenia czy nie jest zanieczyszczona, a także opowiadał jej różne rzeczy na temat wody i wodociągów, w tym samym czasie inna osoba plądrowała pomieszczenia domu.
Apelujemy do wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób próbujących wejść do naszego mieszkania. Przed ewentualnym wpuszczeniem ich do środka zadzwońmy do administracji osiedla lub instytucji, na którą się powołują, by potwierdzić ich wiarygodność. O ile jest to możliwe zapewnijmy sobie obecność sąsiada lub osoby, której ufamy. Pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy takich osób samych w pomieszczeniach, nie pokazujmy im żadnych pieniędzy czy dokumentów. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, co do osób usiłujących wejść do mieszkania należy niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc pod nr telefonu 112.
Policjanci ostrowskiej komendy przez cały czas spotykają się z seniorami, aby przypominać im o zachowaniu ostrożności w rozmowie z nieznajomymi. Podczas takich spotkań omawiane są różne metody jakimi posługują się sprawcy przestępstw. Żeby jednak dotrzeć do większej ilości osób starszych, które z różnych względów nie mają dostępu do środków masowego przekazu, apelujemy do wszystkich aby porozmawiać z najbliższymi o ich bezpieczeństwie!
KPP Ostrów

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe