Powiat Kaliski: Z wizytą u Brytyjczyków

  • 27.02.2019, 13:02
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Z wizytą u Brytyjczyków
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Blizanowie - Kinga Furmaniak, Julita Juszczak, Kinga Kaszuba, Franciszek Podogrodzki i Bartosz Głuszyński – w ramach projektu Erasmus+ wyjechali do Wielkiej Brytanii.

Oczywiście młodzież wyjechała z opiekunami: Ireneuszem Pietrzakiem – dyrektorem szkoły, Katarzyną Nowak – koordynatorką projektu i Marią Szczap – nauczycielką muzyki. Tym razem spotkanie odbyło się w Harlow, Essex (Wielka Brytania). Wszyscy uczestnicy zwiedzali szkołę Kingsmoor Academy w Harlow, podpatrywali, jak uczniowie pracują na lekcjach, jakimi metodami prowadzone są lekcje, podziwiali wystrój szkoły, gazetki w klasach. Uczniowie tamtejszej szkoły powitali gości występami – śpiewali piosenki, wykonywali układy taneczne oraz podzielili się wiedzą na temat krajów partnerskich projektu (Polski, Grecji, Włoch i Turcji). Uczniowie z Blizanowa mieli możliwość uczestniczyć razem z rówieśnikami w lekcjach plastyki, muzyki, matematyki, języka angielskiego oraz w zajęciach wychowania fizycznego i informatyki.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Londyn, zobaczyli popularne atrakcje turystyczne znane wcześniej z podręczników do nauki języka angielskiego: London Eye, Buckingham Palace, Big Ben, Tower Bridge, kościół św. Małgorzaty na terenie Opactwa Westminsterskiego, budki telefoniczne, odbyli przejażdżkę piętrowym autobusem.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe